czwartek, 17 stycznia 2013

8 miesięcy!

April 14 stycznia skończyła 8 miesięcy... Ach jaki ten owsik już duży.Aprilka zmienia się, dorasta. Po pierwsze - Zaczyna jej się wyrabiać rezerwa wobec obcych. Nie łasi się już do każdego napotkanego człowieka, gości też wita inaczej. Obwąchuje ich spokojnie, czasem zamajta ogonem i to wszystko. Bardzo cieszy mnie ta zmiana.
Spacery też zaczynają wyglądać inaczej. Widzę postępy w socjalizacji, skupianiu się i przywołaniu. April, spuszczona ze smyczy, nie odbiega już jak kilka miesięcy temu na kilkadziesiąt metrów (czasami jej się zdarzało) Ale trzyma się blisko mnie. I widzę, że nawet nie o chodzi tu o same smaczki, ona chyba zaczyna rozumieć, że nie może odbiec, ma przecież dom, właściciela i nie może go zostawić. Także to chyba kwestia bezpieczeństwa

Wydaje mi się również że z każdym dniem jest coraz bardziej 'najarana' na szarpak i inne zabawki. Uwielbia coś robić. Robimy postępy w agility, na wiosnę mam nadzieje, że uda nam się zapisać na stałe do jakiegoś klubu. Aktualnie mamy zimową przerwę od frisbee, ale czuje, że długo nie wytrzymamy. Jeśli się uda to planujemy jeszcze tego roku (najlepiej przed pierwszymi urodzinami) start w rally-o w szczeniaczkach dlatego ważne jest aby było to przed 14 maja. Jestem dumna z naszego chodzenia przy nodze, chociaż nie jest ono idealne, ale dla mnie już wspaniałe. No i lepiej jest też z utrzymywaniem kontaktu wzrokowego.

Filmu niestety nie będzie, ponieważ nasza główna kamerzysta się pochorowała, a jak wiadomo pogoda nie jest zachęcająca. Lecz jeszcze tej zimy postaram się coś skleić.

13 komentarzy:

 1. April niedawno była taką malutką kulką a teraz to już prawie dorosłą suczką :)Wspaniale,że wam się udaje chodzenie przy nodze i nie tylko.Życzę dalszych sukcesów :)Pozdrawiamy:Ewa,Goldi i Ivo :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Na prawdę ładnie ci rośnie psinka. Już niedługo nie będziesz miała szczeniaczka w domu :).
  Czekam na filmik.
  PS. Napisz coś o Kaji, stęskniłam się za nią :)

  OdpowiedzUsuń
 3. April nie dawno była taką małą kropką na trawie, albo na podłodze, a teraz śliczna, duża paskudka wojuje po śniegu. Popieram " Passion " napisz coś o Kaji. Wszystkiego Najlepszego Api !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze jedno, czy będziesz gdzieś z Kają ? np. W Nysie, albo Oleśnicy ? Tak chciałam tylko spytać, bo teraz to April odgrywa główną rolę na blogu : )

   Pozdrawiam, Frucht.

   Usuń
 4. Wszystkiego najlepszego dla April :)
  Jest śliczną suczką :D Cieszę się, że dorasta i zmienia się pozytywnie :D Oby tak dalej!
  Pozdrawiam i czekam na film :P

  OdpowiedzUsuń
 5. Psiniaczek sobie dorasta, aż w pewnym momencie człowiek dziwi się i zastanawia, jak to możliwe, bo wydawałoby mu się, jakby ledwie wczoraj miał przed sobą małą, włochatą kulkę. :)
  Podpisuję się pod żądanie Passion, dawno nie widziałam Kajki. Robisz z małą ostatnio coś ciekawego?

  OdpowiedzUsuń
 6. Jaka piękna! Za chwilkę nie będzie już szczeniaczkiem- robi się już powoli psim ,,nastolatkiem" ;)
  Czekam na filmik i wiadomości o Kaji :)
  Pozdrawiamy!

  OdpowiedzUsuń
 7. Ależ te szczeniaczki szybko rosną ;D
  Wszystkiego naj dla April !

  OdpowiedzUsuń
 8. Co do Kai, to w następnym poście wszystko wam objaśnię. ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jest ślicznaaa ! ;**
  100 LATEK !! ♥
  Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 10. 100 lat dla Api!Dużo kości i radości. Czekamy na kolejne posty i coś o Kaji.

  OdpowiedzUsuń
 11. Szczęśliwej miesięcznicy! :)
  I jeszcze więcej postępów!!
  Pozdrawiamy

  OdpowiedzUsuń

NIE REKLAMUJ SIĘ W KOMENTARZACH!!